حالت روز/شب

جستجو

پروژه ساخت روف گاردن در مشهد

ساخت روف گاردن در مشهد

اطلاعات کلی پروژه

خلاصه روند کار ساخت روف گاردن در مشهد

در پروژه ساخت روف گاردن در مشهد به انجام زیرسازی مناسب و فضا سازی به همراه نور پردازی و اجرای باغچه های گل و ساخت باربیکیو پرداخته شده است.

 

توضیحات پروژه ساخت روف گاردن در مشهد

در گذشته از نمای هوایی که به بام ساختمان نگاه میکردیم توده ای آسفالت و ایزوگام به چشم میخورد . امروزه با طراحی پشت بام ها و کاشت گیاهان روی سطح آن و همچنین تجهیزاتی که در آن روی فضای روف گاردن شکل گرفته ، شکل پشت بام ها بسیار دلپذیر و چشم نواز شده که زیبایی آن علاوه بر ساکنین خود ساختمان، سایر افراد بیننده را نیز مجذوب به خود می کند.

گروه معماری صمصامی که در زمینه بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی و فضا سازی بیرونی ساختمان فعالیت می کند. در این پروژه ابتدا پشت بام، برای تحمل وزن اضافی مقاوم سازی شده است و سطح آن بطور کامل در برابر بارندگی و آب و رطوبت های ناشی از آبیاری گیاهان، عایق بندی شده است. همچنین برای خروج آب باران و برف و آب حاصل از آبیاری گیاهان کروم بندی و شیب اجرا شده است. فضا سازی محیط نیز طبق خواسته و سلیقه کارفرما و رعایت نکات فنی و مهندسی اجرا گردیده است.

 

روف گاردن چیست؟

روفگاردن (roof garden) یا گرین روف همانطور که از نامش بر می‌آید به معنای باغچه یا فضای سبزی است که روی پشت بام یک سازه قرار دارد. روف گاردن ها معمولا در مناطقی که فضای سبز زیادی در دسترس نیست ساخته می شود. به همین دلیل ساخت روف گاردن در مشهد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

به عبارت دیگر هر نوع پوشش گیاهی و فضای سبزی که توسط انسان در بالاترین سطح انواع ساختمان های مسکونی و تجاری و به خصوص انواع برج های لوکس و مدرن ساخته می‌شود روف گاردن نام دارد، که کاربرد آن برای تامین فضای بازی و تفریحی و ایجاد فضای دلپذیر و زیبا می باشد. چشم انداز شهر ازبالای روف گاردن بسیار زیباست. به خصوص هنگام شب که کل شهر مانند نگینی زیبا زیر پاهای شما می‌درخشد.

تصاویری از روند اجرای کار